ניקוי מנדפים וארובות 

אביר אש מערכות כיבוי מתמחה בניקוי מנדפים וארובות לפי התקן הישראלי 6\1001 ובאישורו.

לאחר תקופה של כמה חודשים בשימוש המנדף השומן המצטבר מתחיל לתת את אותותיו , שאיבתו של המנדף הופכת טובה פחות ניקוי מנדפים | ניקוי מנדפים וארובות | ניקוי מנדפים בצפוןונוצרים ריחות לא נעימים במטבח ובמסעדה, שמן מתחיל לנזול מטה  והמפוח שמתקשה לשאוב מתחיל להרעיש ולהישחק בנוסף לכך הצטברות השומן היא נושא בטיחותי, מפני ששומן הוא חומר דליק וצמיגי שקשה לכבות אותו לאחר שהוא נדלק. מספיק שלהבה קטנה עלתה מעלה ומדליקה אותו כדי להפוך  לשרפה של ממש בתוך המנדף ומטה אל תוך המטבח ובגלל שאין גישה אל ארובות המנדף הסכנה גדולה עוד יותר .

מדוע ניקוי מנדפים חשוב?

תקן הבטיחות העולמי NFPA96 והתקן הישראלי 1001 חלק 6 – קובעים כי כל עסק המפעיל מטבח תעשייתי חייב לדאוג לניקוי מנדפים וארובות אחת לחצי שנה, אך אם המטבח מרבה לעבוד יש לעשות זאת כל רבעון. בנוסף, על פי החוק טיפול מן הסוג הזה צריך להתבצע על ידי חברה מוסמכת, שתציג אישור המוכר על ידי חברות הביטוח ורשויות הכיבוי וההצלה.  בסיום תהליך ניקוי המנדף יינתן אישורנו על ניקוי המנדף לפי תקן 1001/6,  אישור זה יימסר למדור רישוי עסקים בכיבוי אש ולחברת הביטוח.

איך מתבצע הניקוי ?

ניקוי המנדף חייב להתבצע לאחר שעות פעילות המטבח רק כאשר הוא מתקרר.

העבודה מבוצעת ללא חריגה מחוקי הבטיחות החדשים, המתייחסים לניקוי מנדפים בגובה ולעבודה בשטח מוקף ואוסרים כניסה פיזית לתעלות המסכנות את בטיחותם האישית של צוות הטכנאים. בשיטה האמריקאית הטכנולוגיה כוללת החדרת מסיר שומנים תעשייתי מוקצף למערכת הנידוף והסרת השומן באמצעות קיטור בלחץ גבוה.צוותי החברה המיומנים נעזרים בעת ביצוע ניקוי המנדף בציוד חדיש המאפשר טיפול בתעלות המפותלות. לאחר שמסיימים תהליך זה יש לפתוח פתחי שרות בארובות באזורים שניתן להגיע אליהם לגרד את השומן משם ולסגור את הפתח במכסים שיפתחו כל תקופת ניקוי .

מהי יט”א ?

יחידת טיהור אויר היא יחידה שמונחת לפני המפוח והיא מכילה מערכת מסננים אשר מונעים  מריחות ומעשן לצאת החוצה. כיום יש להתקין מערכת זו בכל מטבח מסחרי שנמצא באזור מגורים. את המסננים יש להחליף בכל טיפול במנדף .

מדוע יש לנקות את המנדפים ואת הארובות ?

אנחנו מאושרים