מטף כיבוי אש  גלגלון כיבוי אש

בנוסף להתקנת מערכות כיבוי אש אוטומטיות ישנו צורך בנוכחות מטפים לכיבוי אש וזרנוקים (גלגלונים) אלו אמצעי כיבוי זמינים אשר מהווים אמצעי מהיר וזמין לכיבוי שריפות המתלקחות באופן מפתיע בין אם זה בבית, במשרד, בבית העסק או במפעל.

ישנם מספר סוגים של מטפים שפועלים בצורה דומה אבל מכילים חומרי כיבוי שונים :

סוגי מטפים לכיבוי אש

מטף כיבוי במילוי קצף או אבקה –מטפים וגלגלונים לכיבוי אש

מטפים אלו משמשים לכיבוי שריפות הנגרמות כתוצאה מהתלקחות חומרים דליקים כגון נייר, פלסטיק, עץ וכדומה. בנוסף מטף מסוג זה יכול לשמש לכיבוי שרפות שבהם מעורבים חומרים דליקים כגון בנזין, דלק, שמן וכדומה…

יתרונו של מטף מסוג זה הוא שזה מותיר אחריו חומר שאינו דליק ובכך מפחית בצורה מוחלטת את הסיכוי כי האש תוצת מחדש .

מטף במילוי גז –

אלו הם מטפי כיבוי במילוי פחמן דו חמצני CO2 שהינו גז לא דליק. היתרון בשימוש במטף מסוג זה הוא שאינו גורם נזק רב בתהליך הכיבוי שזהו יתרון שאינו בטל כשמדובר בכיבוי של ציוד יקר ערך.

חסרונם של מטפים מסוג זב הוא היכולת הנמוכה יותר לתפוס חמצן שיכבה את האש כך שישנו סיכוי להתלקחות מחודשת .

בנוסף לאספקת מטפים לכיבוי אש חברתנו גם מציעה בדיקות תקינות תקופתיות ושירות מילוי מטפים בעת הצורך .

 

גלגלון (זרנוק) לכיבוי אש 

באתרים שונים כגון בתי עסק המארחים קהל, מבנים ציבוריים ועוד החוק מחייב התקנת גלגלונים לכיבוי שריפות. הגלגלון הינו מתקן עליו צינור באורך עשרות מטרים (בדרך כלל 30מ) המגולגל על תוף כך שניתן לפרוש אותו במהירות.

הצינור על גלגלון כיבוי אש מיועד לעבודה בלחץ גבוה ובקצהו פיית מזנק המאפשרת הפעלה והפסקה של זרם המים והתזתם למרחק. המצאות מתקנים כאלה, במרחק המבטיח נגישות לכל נקודה בשטח הכיסוי המיועד, מאפשרת טיפול ראשוני מהיר במקרה של התלקחות. טיפול שפעמים רבות עשוי להיות ההבדל בין פתרון מידי של הבעיה לבין התפשטות האש והתפתחות שריפה.

אנחנו מאושרים