גלאי גז שמציל חיים

גז לבישול נמצא בכל בית כמעט. הוא מאפשר לנו לבשל ארוחות לתפארת, לחמם מים או אוכל שהתקרר. בתים פרטיים, דירות, קניונים, מסעדות ובתי עסק רבים ושונים משתמשים בגז לבישול מדי יום ביומו. אך לגז יש צד אפל יותר. מכיוון שמדובר בחומר דליק, דליפת גז עלולה להיות מסוכנת. לא אחת אנו שומעים בחדשות על פיצוצים ושריפות שנגרמו כתוצאה מדליפת גז. לעתים נגרם נזק לרכוש ובמקרים אחרים ישנם אף נפגעים בנפש. על מנת להקדים תרופה למכה, חשוב להתקין גלאי גז במבנה.

איך פועל גלאי הגז?

גלאי הגז נועד להרתיע בעת קיומו של מצב מסכן – דליפת גז או הימצאותם של חומרים דליקים. גלאי הגז מסייע לשוהים בבניין להבחין בחמצן מזוהם ומסכן חיים. גלאים משוכללים במיוחד יכולים אף לזהות את מקור התקלה ודליפת הגז. ככל שההתרעה של גלאי הגז תתבצע מוקדם יותר, כן ניתן יהיה להציל חיים ולהרחיק את השוהים בבניין מפני הסכנה.

בתוך הגלאי ממוקמים חיישנים משוכללים הרגישים לדליפת גז, ולו הקטנה ביותר. גלאי הגז נבנה כדי שיוכל לזהות דליפת גז מעבר לנורמה ומתחיל להתריע. בדרך כלל ישנם שני סוגי התרעות: אזעקה או אורות מהבהבים. ניתן לבחור באחת מבין האפשרויות או בשתיהן. כמו כן, הגלאי מתריע לא רק מפני דליפת גז, אלא גם מפני ריכוז חמצן נמוך שעלול להפריע לתהליך הנשימה התקין ולהוביל לתחושות בלתי נעימות כמו חולשה או סחרחורת.

היכן כדאי להתקין את הגלאי?

כאשר באים להתקין את גלאי הגז, יש צורך לבחון את המטרה שלשמה הוא נועד. לגלאי הגז באזור התעשייה, למשל, יש תפקיד כפול: להתריע בפני דליפת הגז ולנתק את אספקת הגז מהמתקן. מסיבה זו, את גלאי הגז מתקינים קרוב למתקן. התקנת הגלאי בבתים הפרטיים אמנם פשוטה יותר, אך יש צורך לקרוא למקצוענים בתחום שיוכלו לבצע אותה בזהירות ותוך הקפדה זהירה על כל הכללים הנחוצים. בדרך כלל, התקנת הגלאי בבתים הפרטיים מתבצעת בסמוך לכיריים – כ-30 סנטימטרים מעל הרצפה. לחלופין, ניתן להתקין את גלאי הגז בתוך הארון שמתחת לכיריים.

איך בוחרים את גלאי הגז הטוב ביותר עבורכם?

בין אם אתם בעלים של עסק ובין אם אנשים פרטיים, אם אתם מעוניינים לשמור על הבטיחות, חשוב להתקין את גלאי הגז. אלה כמה כללים בסיסיים שכדאי להביא בחשבון כאשר בוחרים את הגלאי:

  • להתאים את סוג הגלאי הנכון – ישנם גלאים ניידים ואחרים נייחים. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע במטרה לבחור את סוג הגלאי הנכון עבורכם.
  • מחיר הגלאי – כמו בכל תחום בחיים, גם כאן למחיר יש תפקיד משמעותי. אמנם אתם מנסים לחסוך בכסף מסיבות מובנות, אך כשמדובר בגלאי גז אין מקום לפשרות. כי ברגע האמת אתם זקוקים לגלאי איכותי שיזהה כל דליפה קטנה ויתריע בהתאם. מוטב לבחור בגלאי יקר יותר וליהנות מהתוצאות בהמשך.
  • לומדים על הנושא – טכנולוגיית הגלאים מתעדכנת בכל עת. לפני שאתם בוחרים את הגלאי, כדאי ללמוד קצת יותר על התחום ועל פעילותו של הגלאי. בעולם שבו ידע הוא כוח, תוכלו לצבור מידע רב לפני שאתם רוכשים את הגלאי שלכם.
  • חברה אמינה – את הגלאי חשוב לרכוש מחברה מקצועית בלבד. כזו שתוכל לספק לכם שירותי התקנה איכותיים בתוספת אחריות.

החברה שמביאה לכם את שלוות הביטחון

אביר אש מערכות כיבוי היא חברה מנוסה הפועלת בתחומה מעל ל-10 שנים ברציפות. הצוות המקצועי של החברה נכון להתקין עבורכם גלאי גז שיתריע מפני סכנות, לצד מגוון רחב של מערכות משוכללות דוגמת מערכות כיבוי אש למנדפים, זרנוקים, מאגרי מים, מערכות גילוי אש ועוד.

אנחנו מאושרים